середа, 4 травня 2022 р.

Співпраця з музеєм



19 квітня 2022 року учні 10-Б класу (вчитель Рубанович Л.О.) мали можливість дистанційно долучитися до творчої зустрічі з Єлизаветою Красніченко - акторкою, продюсеркою культурних проєктів, поетесою та волонтеркою.

Спочатку О.Мушта описав перед гостею та школярами театральні традиції Кам'янського краю, які мають тут більш ніж столітню історію. Ще на поч. ХХ ст. у містечку виник театральний гурток під керівництвом Максима Салабая. Тут проявили свій хист місцеві жителі, зокрема Й.Узленко та ін. Починання батька продовжив у подальшому його син Борис. Також на поч. ХХ ст. гурток відвідували подружжя Буряченко, чий син Михайло, під сценічним прізвищем Задніпровський став відомим у всій Україні, заснувавши цілу династію акторів. Його син Олександр (Лесь) та онук Назар і зараз успішно виступають на театральній сцені.
Під час самої зустрічі Є.Красніченко ділилась своїм досвідом підкорення глядацької аудиторії. Вона розповіла про те, куди можна поступити для того щоб стати актором, надала поради щодо професійної майстерності, описала особливості своєї діяльності. Не забула пані акторка загадати і про часи війни, наголосивши дітям важливість інформаційної гігієни та очищення свого простору від російських наративів.
Учні дуже уважно слухали гостю, ставили цікаві запитання, що створило ще кращу атмосферу дійства.
Під час зустрічі Єлизавета прочитала дітям вірші українських поетів, наживо продемонструвавши набуту роками майстерність. Слухати вірші у виконанні професійного автора - дуже емоційне і зворушливе видиво. Всі були у захопленні від цього.
Заповідник продовжує займатись національно-патріотичним вихованням молоді, щоб недопустити його байдужості та з метою становлення відданих громадян своєї країни.

Дякуємо нашим захисникам, за можливість проведення такого дійства у нашому місті. Слава Україні!!!


25 квітня 2022 року відбулося заняття про релігійне життя на Кам'янщині у 20-30-ті рр. ХХ ст.
Представник Кам'янського заповідника, історик О.Мушта прочитав навчально-пізнавальне заняття про духовно-церковне життя у Кам'янському краї міжвоєнного періоду.
Цей час характеризувався боротьбою комуністичної влади із церквою як пережитком минулого. Богоборча кампанія проявилась у вилученні церковних цінностей у 1921-1923 рр., розколі православ'я на різні течії, а потім і фізичним знищенням храмів та священиків. Таким чином постраждала родина церква Давидових у парку, селянська Миколаївська церква, яка знаходилась там, де в місті зараз функціонує будинок культури, церква у с.Лузанівка, збито куполи з храму у Михайлівці та ін.
Російський окупаційний режим таким чином показував свою антилюдську суть, не рахуючись з будь-якими цивілізаційними цінностями. Все це яскраво демонструє трагедію українців, які через втрату державності прирекли себе на різного роду винищення. Тому сучасні події російського вторгнення в Україну мають свій історичний підтекст, який проявлявся і раніше. Головне, щоб ми не повторили помилок минулого, відстояли самостійність та разом розбудували заможну та самодостатню країну, що і стане запорукою унеможливлення подібний подій у подальшому.
Слава Україні та її героям! Слава нації!
29 квітня 2022 року проведена виховна година про кам'янчан-чорнобильців
На фоні подій російсько-української війни всі навколишні традиційні меморіальні заходи, природно, меркнуть та забуваються. Однак, зважаючи на масштаби події та головне людей, які її робили, про ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС забути складно незважаючи ні на що.
В ході заняття ліцеїстам показали історії 3-х кам'янчан, учасників ліквідаційних робіт: Ганноки Василя Михайловича, Гапченка Володимира Олександровича та Грабового Олексія Петровича. Дякуємо нашим борцям з умиротворення атома, за самовіддану пожертву та тяжку працю у часи ліквідації аварії на ЧАЕС. Ви унеможливили розповсюдження радіаційної чуми у всій Європі.





Немає коментарів:

Дописати коментар