вівторок, 26 жовтня 2021 р.

Майстер-клас «Готуємось до атестації – наповнюємо е-портфоліо»



Колись слово «атестація» асоціювалося з товстелезною папкою та безкінечним списком документів, матеріалів, заходів… Кілька років тому перейшли до створення веб-ресурсів вчителя (сайт, блог). Сьогодні вчителю надана академічна свобода щодо презентації та поширення власного досвіду та досягнень.

26 жовтня 2021 року взяла участь у майстер-класі «Готуємось до атестації – наповнюємо е-портфоліо», який провела вчитель інформатики Олефіренко Н.М. З метою ведення журналу кар'єрних подій мала чудову нагоду створити власне е-портфоліо вчителя.

Електронне портфоліо вчителя (також, е-портфоліо або епортфоліо) – доступний в мережі Інтернет архів професійної діяльності педагогічного працівника, що складається з розміщених у хронологічному порядку подій.




четвер, 21 жовтня 2021 р.

ГРА В КАЛЬМАРА



«ГРА В КАЛЬМАРА»

Якщо ви помітили, як діти грають у жорстокі ігри, під час або в результаті яких гравців б’ють чи ображають, точно НЕ ПРАЦЮВАТИМУТЬ жорсткі заборони (“Не грайте в цю гру!”), обезцінювання (“Та що ви робите?”, “Це дурна гра й дурний фільм, у якому це показували”), ігнорування (“Якщо будеш грати в це, я з тобою не розмовлятиму”).

Як НАСЛІДОК, дитина робитиме все те саме (гратиме в жорстокі ігри чи дивитиметься жорстокі фільми), але таємно. До того ж із бажанням помститися дорослим за заборону.

Наслідки можуть бути ще гіршими. Адже дитина отримуватиме від цього задоволення. Тоді адреналіно-дофаміновий “коктейль” може спричинити додатковий сплеск агресії.

Нещодавно протягом кількох днів у 90 країнах одночасно став популярним серіал “Гра в кальмара”. Серіал розповідає про групу людей, яким потрібні гроші і які погоджуються грати в дитячі ігри. Однак тих, хто програють, убивають.

Попри те, що фільм можна дивитися з 18 років, діти підхопили подібну гру.

ЩО РОБИТИ в подібних випадках:

1. Треба з’ясувати й розрізнити, чи справді небезпечна гра й що саме небезпечно в грі, у яку грають діти. Можливо, це просто гра, яку вони запозичили з фільму, але без небезпечних наслідків.

Дорослі часто вводять беззмістовні заборони, бо не знають, що робити.

Насамперед треба спокійно запитати дітей: “Що це?”, “У що ви граєте?”,

“Які правила?”.

Адже ігри з фільму “Гра в кальмара” – це відомі дитячі ігри. Наприклад, у першій грі “Тихіше їдеш – далі будеш” нічого жахливого немає. Інша справа – як наслідки гри інтерпретують у фільмі: програвших вбивають.

Якщо діти грають і в них є потреба в результаті бити одне одного – саме це погано.

2. Якщо після ваших досліджень дитяча гра справді виявилася жорстокою, можна застосувати правило “все, що ми не можемо заборонити, можна очолити”.

Так, треба дати можливість розвиватися іграм у тому напрямі, у якому хотіли б ви.

Тоді дорослі можуть контролювати те, що відбувається: ввести свої правила, обмеження, ставлення до тих, хто програли та виграли.

Найстрашніше для дорослих – втратити контроль. Коли вони втрачають його, стає страшно й з’являється бажання забороняти. Забороняти не варто й неможливо. Тоді гра просто перейде в “підпілля”.

3. Якщо дорослі помітили прояви жорстокості, це треба відразу зупинити й обговорити.

Мовляв, фільм – це фільм, це мистецтво. Реальність – інша, ми не хочемо, щоби хтось помер, а те, у що ви граєте, – небезпечно.

4. Треба визначити правила безпеки.

5. Можна запропонувати альтернативні ігри. Наприклад, показати, у що грали ви, коли були дітьми.

Натомість можна пограти у “Вибивало”. У такій грі дитина реалізуватиме свою агресію, водночас це досить безпечна гра без наслідків. Загалом ігри з м’ячем дуже добре “відіграють” агресію. М’яч – це суб’єкт, який не псується від агресії, а, навпаки, покращує свої якості: летить, стрибає. Також підходять настільний теніс і баскетбол.



ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЖОРСТОКІ ФІЛЬМИ ВМИТЬ СТАЮТЬ ПОПУЛЯРНИМИ

Неможливо вберегти дітей від контенту, що вмить стає популярним і про який говорять усі. Так чи інакше вони захочуть “торкнутися” його, інакше відчуватимуть себе білими воронами.

Дорослі мають обговорювати з дітьми вікові обмеження. Мовляв, бачиш, тут стоїть знак “16+”, отже – таке кіно можуть дивитися люди від 16 років.

Утім, ми маємо сказати: “Якщо ти дуже хочеш це подивитися, давай подивимося разом”.

Це – про співпрацю, можливість домовлятися з дітьми. Діти з величезним задоволенням дивляться фільми разом зі своїми батьками. Однак, на жаль, вони їм дуже рідко пропонують робити це разом. І тому вони знаходять, з ким їх дивитися”.

Натомість, якщо ви дивитеся фільм чи серіал разом, є можливість обговорити, що це, чому так трапилося, дії героїв і їхні почуття, мотиви, морально-етичні моменти, чому люди це роблять, які цілі.

Припустимо, головний герой у “Грі в кальмара” має допомогти мамі, тоді можна поговорити з дитиною про те, що було б, якби його таки вбили, як почувала б себе мама. А багато людей програли – і в них також залишилися матері. Таке кіно – це привід обговорювати такі речі з дітьми, а не протистояти, мовляв, не дивися це.

Тобто, якщо ви бачите, що фільм чи будь-який інший творчий продукт нашумів у світі, він жорстокий чи має інші суперечливі питання, треба розуміти, що дітей точно тягнутиме його переглянути. Тому краще випередити наслідки: подивитися цей фільм, гру, відео чи інший продукт разом із дитиною.

У старшому віці діти не завжди хочуть дивитися фільми чи відео з дорослими. Наприклад, серіал “Сексуальна освіта” дуже незручно дивитися з батьками. Тоді треба подивитися фільм, відео чи серіал окремо. А потім обговорити те, що хвилює підлітка. Обговорювати фільм із дитиною треба, маючи розуміння, що там було.



ДО ЧОГО ПРИЗВОДИТЬ ЖОРСТОКІСТЬ І ПРО ЩО ЦЕ ГОВОРИТЬ

Від жорстокої гри відмовлятимуться діти, якщо вони менш азартні чи їх це лякає. Але не можна проводити прямий зв'язок між тим, що діти погоджуватимуться на жорстокі ігри, і що в них відбувається вдома. Тим не менше, діти, у яких удома переважають жорстокі й насильницькі методи виховання, швидше включаються в такі ігри, не дивляться на думку дорослих і авторитет.

До того ж у дітей із сімей, де їх б’ють і де є булінг, більше шансів стати й жертвою, й агресором. Так, ігри накладаються на сімейну ситуацію, у якій уже є насилля.

Натомість багато залежить від подальших кроків. Куди це приведе? Якщо це маленька дитина й ми схвалюємо насилля, наприклад, б’ючи її у відповідь, то це може перетворитися на травму. Якщо ми “гасимо” насилля, намагаючись запропонувати нормальні методи відігравання агресії, то нічого страшного, найімовірніше, не буде – просто це треба тримати під контролем”,.

Іноді схильність до жорстокості виливається в серйозні наслідки. Наприклад, в агресію, спрямовану на себе, у ризиковані дії, на кшталт руфінгу (коли діти стрибають дахами) і зацепінгу (ходять дахами потягів) або в селф-харм (ріжуть собі шкіру, залишаючи шрами), який нині дуже популярний серед дівчат.

Що ще важливо пам'ятати про підлітків

Їм не вистачає емоцій у живому спілкуванні. Відчуття небезпеки - це концентровані емоції, (важливо залучити їх до кіноклубів, клубів настільних ігор, важливо намагатися створювати емоційні зв 'язки в сім' ях та родинах). Чи є місце, активність, де є можливість проявити, прожити емоції, зайнятися не тільки інтелектуальною діяльністю?

Вони суб 'єктивно та об'єктивно самотні. Самотній людині легше щось викликати, створюючи ілюзію близькості та контакту.

Шукають свою довіру і своє місце - і важливо дати чи допомогти знайти, важливо підкреслити те, в чому вони сильні (можливо, вони можуть бути наставниками для діток, вони можуть бути залучені до волонтерства)

Романтизація смерті та відчуття особистого безсмертя. Важливо говорити з ними про їх цінності та цінність життя

Одна з особливостей підліткового віку: тимчасове порушення емпатії, прагнення до ризику, але труднощі з гальмуванням та оцінкою ризиків.

Батьки мають відслідковувати всі дії дітей. У разі небезпеки вести дитину до психолога, педагогів й розбиратися. Адже причини поведінки можуть бути дуже різні.

понеділок, 18 жовтня 2021 р.

День захисників і захисниць України

 



Інформація про проведені заходи,

приурочені до Дня захисників і захисниць України

Відповідно до листа Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації № 23879/02/11-01-31 від 13.10.2021 «Про заходи до Дня захисників і захисниць України», листа відділу ОКМС виконавчого комітету Кам’янської міської ради Черкаської області від 13.10.2021 №02-01-21/992 у закладі були проведені заходи з національно-патріотичного виховання з учнівською молоддю :

Дата

Назва заходу

Кількість учасників

13.10

 

Екскурсія до пам’ятника Героям Небесної Сотні

https://kamdryzhni.blogspot.com/2021/10/14.html,

https://kamznajku.blogspot.com/2021/10/blog-post_88.html

 

 

2-А,3-А

12.10

Змагання до Дня українського козацтва та Дня захисника України

https://kamznajku.blogspot.com/2021/10/blog-post_88.html,

https://kam1-sun.blogspot.com/2021/10/blog-post_12.html

 

2-А,2-Б,

3-А

13.10

Козацькі розваги

http://mrijnuku.blogspot.com/2021/10/blog-post_96.html

 

 

2-В,4-Б,

4-В

13.10

 

Козацькі забави у Публічній бібліотеці

https://kam1-sun.blogspot.com/2021/10/blog-post_35.html

 

2-Б

15.10

Святковий марафон

https://kampiznauku.blogspot.com/2021/10/blog-post_15.html

 

3-Б

12.10

Посвята у джури за участю:Кужіля Віктора Петровича - отамана Холодноярської козацької січі;Зайцева Олександра Сергійовича - крайового отамана Черкаського крайового отаманства;Головка Василя Володимировича - полкового писара;Клименка Юрія Івановича- отамана Холодноярського козацького полку. http://kamschool1planet.blogspot.com/2021/10/2021_14.html

 

 

5-А,5-Б,

5-В

14.10

Відеопривітання від лідерів учнівського самоврядування «СВІТ»

http://kamschool1planet.blogspot.com/2021/10/14-2021.html

 

Рада ліцею

12.10

Виховна година до Дня захисника України

https://kam1best.blogspot.com/2021/10/14.html

 

6-Б

13.10

Козацькі розваги

https://kamsuperstars.blogspot.com/2021/10/blog-post_13.html

 

7-А

13.10

Перегляд відеороликів до Дня українського козацтва та Дня захисників та захисниць України.

9-А

13.10

Привітання хлопців зі святом

http://kammandrivnuku.blogspot.com/2021/10/blog-post.html

 

10-В

12.10

Виховна годин "Згадаймо славетні козацькії справи" у Публічній бібліотеці http://kamrazom.blogspot.com/2021/10/14.html

 

11-Б

13.10

Інформація про проведені заходи на блогах класів

1-11

 

середа, 13 жовтня 2021 р.

Рада профілактики



13 жовтня 2021 року відбулося засідання ради профілактики правопорушень.

Порядок денний:

1.Затвердження плану роботи ради профілактики на 2021-2022 н.р. (Щекань М.С.)

2. Про внутрішній облік учнів, схильних до скоєння правопорушень. Затвердження списку дітей групи ризику. (Шкворець Л.Д.,класні керівники)

3. Аналіз громадського огляду умов проживання, навчання та виховання учнів ліцею. Соціальний паспорт закладу. (ШкворецьЛ.Д.)

4. Зайнятість в позаурочний час учнів, які потребують особливого педагогічного контролю та дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.(Онопа О.Ю., класні керівники)

Станом на 13.10.2021 на внутрішньому обліку перебуває 7 учнів, що становить 0,01 % від загальної кількості здобувачів освіти закладу.







Всеукраїнський онлайн-урок профорієнтації



12 жовтня 2021 року учні закладу взяли участь у Всеукраїнському онлайн-уроці профорієнтації. Організаторами Уроку виступили: Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти і компанія «HR YOU», за сприяння Радниці-Уповноваженої Офісу Президента України з питань прав дитини та дитячої реабілітації Дарії Герасимчук. 💥Головна мета уроку - надати можливість молодому поколінню українців визначити професію своєї мрії, мотивувати учнів на побудову власної успішної кар’єри, реалізувавши себе в Україні. 
На уроці були присутні відомі українці: • Євген Клопотенко, український шеф-кухар, телеведучий, входить до топ-50 кухарів світу, • Жан Беленюк, Олімпійський чемпіон в Токіо, • Ганна Різніченко, кар'єрний радник, яка провела майстер-клас "Як визначити професію своєї мрії".






субота, 9 жовтня 2021 р.

Дипломований кухар


Публікація у газеті "Вісник рідного краю" №40(295), 8 жовтня 2021 року про старшого кухаря основного корпусу Кам"янського ліцею №1 Кирпу- Бабенко Зінаїду Василівну до Міжнародного дня кухаря й кулінара

 

Співпраця з батьками

 


 

четвер, 7 жовтня 2021 р.

Профорієнтація

 6 жовтня 2021 року учні 11-А, 11-Б класів Кам'янського ліцею №1 мали можливість ознайомитися із умовами вступу та перспективами навчання у Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького






середа, 6 жовтня 2021 р.

Засідання голів батьківських комітетів класів, адміністрації закладу та учнівського самоврядування.



Відповідно до річного плану роботи закладу 06.10.2021 було проведено спільне засідання голів батьківських комітетів класів, адміністрації закладу та учнівського самоврядування. На засіданні обговорено наступні питання:
1. Готовність закладу до нового навчального року.
2. Організація харчування в закладі.
3. Правила поведінки здобувачів освіти Кам’янського ліцею №1.
4. Стан відвідування здобувачами освіти занять.
5. Критерії оцінювання навчальних досягнень.
6. Запобігання булінгу та домашньому насильству
7. Профілактика поширень COVID – 19
8. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти.
Зустріч відбулася у формі діалогу. Всі пропозиції, озвучені учасниками засідання, взяті до уваги адміністрацією закладу. Найближчим часом будуть розроблені заходи для їх виконання.






80-роковини трагедії Бабиного Яру

 



Інформація про заходи,приурочені 80-роковинам трагедії Бабиного Яру, які були проведені у Кам’янському ліцеї №1

Відповідно до листа Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 16.09.2021 № 21397/02/11-01-31 «Про роковини трагедії в Бабиному Яру», з метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації України, – мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності з 27.09 по 30.09 у Кам’янському ліцеї №1 були проведені наступні заходи:

1.Виданий наказ по закладу від 27.09.2021 №160-ОД «Про затвердження плану заходів у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру».

2. Загальнонаціональний урок пам'яті приурочений до 80-х роковин трагедії до в Бабиному Яру у 5-11 кл. (Класні керівники). https://kamlider.blogspot.com/2021/09/blog-post_29.html

3. Уроки історичної пам’яті «Бабин Яр-незагоєна рана історії» 5-А,5-В,7-А,10-А


4. Уроки історичної пам’яті «А Бабин Яр мовчить…» 5-Б, 6-Б,7-В, 8-Г, 9-А,

10-В,11-А (Шрамко Л.С.)

5. Уроки історичної пам’яті «Біль нашої пам’яті» 9-Б, 9-В,11-Б (Рибалка М.Д.)


6. 27 вересня 2021 року старший науковий співробітник історичного музею КДІКЗ Пугач Н.О. для учнів 11-Б та 10-А класів провела тематичну лекцію «Той, хто рятує одне життя, рятує цілий світ». Лекція присвячена українцям – Праведникам народів світу – людям, які в страшних умовах війни, страху й ненависті зуміли зберегти людське обличчя. Тим, хто ризикуючи власним життям та життям своїх рідних, рятували євреїв від переслідувань, принижень і смерті. (Шамрай Т.А.) http://kamrazom.blogspot.com/2021/09/blog-post_68.html

7. 29 вересня 2021 року відбулася зустріч з Почесним краєзнавцем України Вєтровим О.В. у 9-10 кл. Олександр Васильович докладно проаналізував трагічні події Голокосту. Розповів про маховик смерті,який забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей-євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричних лікарень, українських націоналістів та радянських партизанів.(Рубанович Л.О., Рибалка М.Д., Щекань М.С.) https://kamprometey.blogspot.com

8. Виставка літератури героїко-патріотичного характеру 1-11 кл. (Коваленко О.М. Сербул Г.М.)

9. 29 вересня 2021 року о 12.00 колектив закладу долучився до Всеукраїнської акції і хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру.